Móda, ktorá mení život

Nákupom nášho oblečenia pomáhate meniť životy tých, ktorí túžia po práci.
Vy si kúpite pekný kúsok oblečenia a niekomu tým zmeníte život.

Projekt ROMADE:

Dávame stále zamestnanie Rómom
Spúšťame zmeny v spôsobe života, vzdelávaní a výchove budúcich generácií
Zvyšujeme sebavedomie a hrdosť Rómov na ich pôvod a kultúru, ktorá je základným pilierom projektu Romade

Zamestnancom a zamestnankyniam z rómskej menšiny pomáhame okrem zabezpečenia stálej práce a príjmu aj odborným poradenstvom, napríklad pri riešení dlhov, exekúcii a taktiež pri získavaní odborných zručností a vedomostí. Poskytujeme im kariérne poradenstvo a mentoring pri rôznych životných situáciách.

Sme hrdí na našich Rómov, ktorí sú spolutvorcami výrobkov ROMADE:

 • Toto je Vlasta.

  Toto je Vlasta.

  Vlasta až donedávna žila so svojím trojročným synčekom v osade v obci Čaňa pri Košiciach bez prístupu k vode a ďalšej infraštruktúre, ktorá je pre majoritu samozrejmosťou. Starostlivosť o syna bola plne na jej pleciach, jej muž cestoval za prácou do Čiech. Po skončení školy a získaní výučného listu bola Vlasta nezamestnaná. Hoci chodila na pohovory, všade ju odmietli. Šancu pracovať získala až v ROMADE. Potom, čo začala Vlasta šiť v našej dielni, nabrala po čase odvahu odísť spolu so synčekom za svojím mužom do Čiech. Držíme im palce na ceste za ich lepšou budúcnosťou a ďakujeme za každý ušitý kus oblečenia.

 • Toto je Eva.

  Toto je Eva.

  Eva to už od detstva nemala ľahké. Jej mama sa jej hneď po pôrode vzdala, vyrastala preto so svojou babičkou, ktorá sa jej ujala. Momentálne žije so svojim mužom, spoločne s ďalšími troma generáciami, v rodičovskom dome, ktorý si svojpomocne opravujú. Vďaka tomu, že sa na strednej škole naučila šiť, môže pomáhať svojej rodine v ich spoločnom sne za lepším bývaním a naplnením predsavzatia nikdy sa nevrátiť do osady. Prácu v ROMADE si našla po dlhej dobe nezamestnanosti. Veríme, že práve to ju "nakoplo" nájsť si po istom čase ešte lepšie platenú prácu a že Eva našla odvahu meniť svoj život k lepšiemu.

 • Toto je Martina.

  Toto je Martina.

  Martina a jej manžel Oto boli až donedávna nerozlučná dvojica. Ich snom je najmä zabezpečiť lepšiu budúcnosť pre ich šestnásťročnú dcéru. Snívajú o odsťahovaní sa z krízového centra, kde momentálne bývajú a zabezpečení domova, ktoré by raz zdedila ich dcéra. Dbajú na to, aby chodila do školy a mala ľahší štart do života, než oni. Nedávno spravili manželia ťažké rozhodnutie. Oto vycestoval za prácou do Belgicka, Martina ostala s dcérou sama v Košiciach a naďalej pracuje a šije v našej dielni. Vieme, aké to musí byť ťažké pre celú ich súdržnú a milujúcu rodinu, o to viac obdivujeme ich odhodlanie a obety na ceste za snom o vlastnom bývaní a lepšom živote pre dcéru. A samozrejme im veľmi držíme palce, aby sa to podarilo.

 • Toto je Oto.

  Toto je Oto.

  Oto bol prvým mužským zamestnancom Romade. Šitie ho bavilo už dlhé roky, sám dokonca háčkuje či vyrába drobné šperky. Svojou usilovnosťou sa Oto stal po čase najrýchlejším v šití nášho oblečenia. Preto nám bolo nesmierne ľúto, keď sa rozhodol prijať ponuku svojho kamaráta pracovať v Belgicku. Na druhej strane, sme radi, že ho práca v našej dielni povzbudila zobrať život do svojich rúk a odhodlane ísť za snom celej rodiny zarobiť si čo najrýchlejšie na vlastné bývanie. Prajeme mu veľa šťastia v ďalekom svete a držíme palce, aby sa to čo najskôr podarilo.